baner
W dniach 22-23 czerwca odbyła się piąta edycja maratonu wędkarskiego organizowana przez koło nr 3 "Rozwadów" w Stalowej Woli, koło nr 13 "Energetyk" oraz koło PZW Raniżów.
Startowało 41 drużyn w trzy osobowych składach, razem 123 wędkarzy.
Zawody rozpoczęły się w sobotę w piękną słoneczną pogodę o godzinie 11, niestety w niedzielę od rana już było gorzej.
Sędzią głównym zawodów był pan Jerzy Górecki sędzia klasy krajowej plus sędzia sekretarz, sędziowie wagowi i stanowiskowi w sumie ośmiu chłopa.
Organizatorzy zapewnili suchy prowiant na noc, obiad i śniadanie podano na stanowiska.
Wygrała drużyna Zakładu Usług Leśnych w Krawcach sumą punktów 34 a indywidualnie rzutem na taśmę kolega z Sandomierza Edmund Maj wynikiem 12035 g. bo deptał mu po piętach kolega Sylwester Bijas a był tuż tuż.
Nagrodę niespodziankę (ponton firmy Kolibri) losowaną przez syna starosty stalowowolskiego wylosował kolega sympatyczny Michał Sońta z Kielc. Pozdrawiamy kolegę  Michała.
Nagrodę za największą rybę (leszcza) o wadze 1800 g  otrzymał Piotr Moszumański
Podziękowania dla firmy Jaxon za ufundowanie nagród rzeczowych oraz wsparcie finansowe, dla firmy Boland Bogusława Bruda za nagrody rzeczowe oraz hurtowni Kopel, hurtowni Lech, firmie Hurt-Stal, firmie Iwan za wsparcie finansowe zawodów, staroście stalowowolskiemu za ufundowanie pamiątkowych koszulek oraz osobiste uczestnictwo i wręczanie nagród, urzędowi miasta za ufundowanie pucharów i dyplomów, kołu PZW w Raniżowie za ufundowanie nagrody za największą rybę. Mamy nadzieję że firmy będą wspierać nas w przyszłych latach.
Pozdrawiamy kolegów z Janowa Lubelskiego którzy smażyli pół nocy boczek na przekąskę i poczęstowali organizatorów (a swoją drogą dobrze że zabrali ze sobą  drzewo bo ognisko było konkretne i nie musieli wycinać lasu)
Mamy nadzieje że większość była zadowolona bo ten zbiornik jest bardzo wymagający szczególnie właśnie na prawym brzegu.
Zapraszamy wszystkich ponownie za rok i pozdrawiamy wszystkich uczestników.
Za zarząd sekretarz koła Robert Sitarz.